| Dodaj do ulubionych | Ustaw jako startową | Dziś jest: | Imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław |
Pracownicy jednostek gminy Wieluń dostali podwyżki pensji - wyższe wynagrodzenia trafiają właśnie na konta. Wyższe pensje otrzymają strażnicy miejscy, pracownicy monitoringu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wieluńskiego Domu Kultury, Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

 Ich pensje od wielu lat nie ulegały zmianie i były bardzo niskie. O ile wzrosną teraz?
W MGOPS pensje pracowników wzrosną średnio po 135 zł brutto na etat, wliczając do wynagrodzenia dodatki, np. stażowy czy funkcyjny.
Na podwyżki w jednostkach kultury zarezerwowano 100 tys. zł. Kwota ta uwzględnia środki na podwyżki, podatek dochodowy, ZUS płacony przez pracodawcę oraz środki na regulaminowe nagrody. Pracownicy WDK otrzymają średnio po 217 zł brutto ze wszystkimi składowymi wynagrodzenia, muzeum - 246 zł, a książnicy po 254 zł (wyliczenia nie uwzględniają podwyżek dla dyrektorów instytucji kultury, które były wyższe).
W instytucjach kultury nie pamiętają tak wysokich podwyżek. Co najwyżej raz na parę lat indeksowano płace o niepełny wskaźnik inflacji, czyli zaledwie 20-50 zł.
Na podwyżki dla siedmiu pracowników straży miejskiej zarezerwowano w kasie miejskiej 24 tys. zł. Kolejne 18 tys. zł przeznaczono zaś na podwyżki dla sześciu pracowników zatrudnionych przy obsłudze miejskiego monitoringu.
Burmistrz podkreśla, że po półrocznej analizie funkcjonowania urzędu i podległych mu jednostek, dzięki połączeniom wydziałów i przesunięciom kadrowym oraz nie zatrudnianiu nowych pracowników w miejsce tych, którzy odeszli na emeryturę, udało się wygospodarować kwoty na podwyżki.
- Nie chciałbym stracić dobrych pracowników, dlatego średnio pensje wzrosły o 200 -300 zł - mówi burmistrz Janusz Antczak.
Przypomnijmy, że w budżecie miejskim zabezpieczono także niemal 400 tys. zł na wynagrodzenia w oświacie. Podwyżki dla pedagogów gwarantuje Karta Nauczyciela.
Wkrótce podwyżki otrzymają pracownicy wieluńskiego starostwa powiatowego i podległych mu jednostek.
- Podwyżki są w trakcie przygotowania - zapowiada Sławomir Kaftan, skarbnik powiatu wieluńskiego.
Do środy starosta Andrzej Stępień przebywał na urlopie, więc nie udało nam się ustalić ile wyniosą i kiedy otrzymają je pracownicy.

 

Więcej o tym w najbliższym wydaniu "Naszego Tygodnika".

 

Daniel Sibiak Dziennik Polska

"WERONA"
"DOSTAWA BUTLI"
Pogoda

.

Temperatura: od do

Kierunek wiatru: .
Szybkość wiatru:
Czynnik chłodzący:

Wschód słońca:
Zachód słońca: