| Dodaj do ulubionych | Ustaw jako startową | Dziś jest: | Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana |

AQUADENT Piotr i Anna Teluk


Wieloletni pracownicy Instytutu Stomatologii w Łodzi Piotr i Anna Teluk zapraszają do gabinetów stomatologicznych.
NAJNOWOCZEŚNIEJSZY SZPRZĘT I MATERIAŁY
Czynne:
Codziennie 9:00 - 18:00
z wyjątkiem sobót i niedziel
Wieluń, os. Kard. Wyszyńskiego 21 A lokal 3
tel. 43 843 57 70

Stomatologia estetyczna
Białe, równe zęby są bez wątpienia oznaką zdrowia i urody. Stomatologia estetyczna wykorzystuje rozmaite metody i środki, pozwalające zmienić kształt, kolor, barwę i położenie zębów. Przez co sprawia, że częściej się uśmiechamy.

Endodoncja (leczenie kanałowe)
Endodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem schorzeń miazgi zębów i tkanek otaczających wierzchołki korzeni. Leczenie endodontyczne, czyli leczenie kanałowe pozwala zlikwidować ból zęba, niejednokrotnie bardzo zniszczonego, zachować go w jamie ustnej, a następnie zrekonstruować.
W naszym centrum podczas leczenia kanałowego, wykorzystujemy nowoczesny mikroskop endodotyczny, który pozwala skutecznie usunąć z wnętrza zęba zainfekowaną bakteriami, bądź martwą tkankę zwaną miazgą. Leczenie kanałowe to dziś zabieg całkowicie bezbolesny, który polega na wyczyszczeniu wnętrza kanałów, a następnie szczelnym ich wypełnieniu.

MIKROSKOP LUB LUPY
Dlaczego stosujemy urządzenia powiększające obraz pola zabiegowego?
Ponieważ leczyć można tylko to, co widać.
Mikroskop powiększa obraz do 25x co pozwala zobaczyć np. odłamany fragment narzędzia w głębi kanału korzeniowego i najczęściej umożliwia jego wyjęcie.


Lupy zabiegowe powiększenie 2.5x wszechstronnie przez nas stosowane najczęściej w protetyce przy precyzyjnym szlifowaniu zębów np. pod licówki porcelanowe.Protetyka
Protetyka zajmuje się odbudową utraconych tkanek zębów, a przede wszystkim uzupełnianiem brakujących zębów. Nowoczesne procedury i wysoki standard prac protetycznych pozwala przywrócić naszym pacjentom piękny uśmiech.
Oferujemy pełen zakres usług protetycznych. Współpracujemy ze sprawdzonymi pracowniami protetycznymi w Polsce i za granicą. Dysponujemy szeroką gamą najnowocześniejszych materiałów.
Chirurgia - w przygotowaniu


Stomatologia dziecięca
Dział stomatologii zajmujący się profilaktyką oraz leczeniem zębów dzieci i młodzieży to pedodoncja. Najważniejszą kwestią, na jaką zwraca uwagę pedodoncja, jest nie leczenie a zapobieganie powstawaniu problemów stomatologicznych - profilaktyka! Dlatego każde dziecko powinno być pod stałą opieka stomatologiczną, nawet, jeśli pozornie nie ma ku temu powodu. Dobrze, żeby maluszek pojawił się u dentysty już koło pierwszego roku życia, kiedy pojawią się ząbki mleczne. Stomatolog przekaże wówczas rodzicom informacje dotyczące diety i pielęgnacji wyrzynających się zębów mlecznych.

Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza to dziedzina, która zajmuje się przede wszystkim leczeniem próchnicy zębów, nie zapominając jednoczenie o poprawie ich wyglądu. Dlatego do leczenia wykorzystujemy najnowocześniejsze materiały.

Periodontologia
Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób błony śluzowej jamy ustnej oraz tkanek otaczających zęby, potocznie zwanych "parodontozą".
Choroby błony śluzowej jamy ustnej mogą być odzwierciedleniem chorób ogólnoustrojowych (w tym także chorób dermatologicznych). Z tego też powodu badanie błony śluzowej nie powinno być pomijane w leczeniu stomatologicznym.
Pierwszym objawem chorób dziąseł jest ich krwawienie w czasie szczotkowania, obrzęk i zaczerwienienie. Nieleczone choroby dziąseł prowadzą do chorób przyzębia, czego następstwem jest rozchwianie zębów i ich przedwczesna utrata.

Piaskowanie zębów
To dobry sposób, by usunąć silne przebarwienia po kawie, herbacie czy papierosach. Zabieg polega na oczyszczaniu powierzchni zęba strumieniem specjalnego piasku zmieszanego z wodą. Strumień czyszczący wyrzucany pod ciśnieniem wykazuje znakomitą skuteczność oczyszczania, jest w pełni bezpieczny dla szkliwa zębów i przywraca im naturalny odcień.Radiowizjografia cyfrowa
Radiowizjografia cyfrowa dostarcza najwyższej jakości zdjęć cyfrowych i daje szerokie możliwości badawcze. Metoda ta umożliwia szybką i trafną diagnozę, przez co ma bezpośredni wpływ na skuteczne leczenie pacjenta. Dzięki radiowizjografii stomatolog jest w stanie ocenić długość kanału zęba, gęstość kości, poprawność wypełnienia kanału.
Podczas badania stomatolog na ekranie monitora natychmiast widzi obraz zęba. Zaletą radiowizjografii cyfrowej jest zredukowanie dawki promieniowania o około 90% w stosunku do zdjęcia klasycznego.Implanty (Wszczepy śródkostne)
Implant przejmuje funkcje utraconego zęba i jest jego najbliższym substytutem.


Wszczepiamy implanty Firmy BIOMET 3i
jeśli chcą państwo wiedzieć więcej o implantach oto link:
http://www.dental-depot.com/site.php?siteid=9&id=10&action=more&lang

Wkrótce planujemy wprowadzić również system implantów "ekonomicznych" bardziej przystępnych cenowo.
Regeneracja kości - w przygotowaniu
Stosujemy głównie materiały Geistlich Biomaterials
Zapraszamy do zapoznania się z ulotką:
www.fmdental.pl/artykuly/21.pdf

Urządzenia
Wyposażyliśmy nasze gabinety w najnowocześniejszy sprzęt, który pomaga nam w szybkiej, dokładnej diagnostyce i leczeniu.
Plan rozwoju naszej firmy przewiduje stałe, duże nakłady inwestycyjne min. na zakup nowych urządzeń i systemów.
Krótki opis niektórych urządzeń:
Unit dentystyczny XO4 to światowa czołówka jest jednym z najnowocześniejszych zapewniających wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa pacjentom.


Radiowizjografia KODAK 6600 w połączeniu z RTG pozwala na bardzo szybkie i dokładne obrazowanie tkanek twardych zęba i kości.
Rtg KODAK 2200 nasze lampy rentgenowskie wyposażone są w generatory wysokoczęstotliwościowe minimalizujące szkodliwe promieniowanie a w połączeniu z radiowizjografią skracającą czas naświetlania promieniami rentgenowskimi, co ogranicza dawkę promieni nawet o 90% w porównaniu ze zdjęciem na kliszy.


Autoklaw MELAG światowy lider w dziedzinie sterylizacji.


Mikroskop KAPS patrz "mikroskop lub lupy"


Lupy zabiegowe Sandy Grendel "patrz mikroskop lub lupy"

Dentaport urządzenie wykorzystywane do pomiaru długości kanału korzeniowego i do jego opracowywania.Odontosurge obecnie najlepszy i najbezpieczniejszy nóż koagulacyjny wykorzystywany do cięcia tkanek miękkich np. przy zabiegach plastyki wędzidełek warg, języka usuwaniu kapturów dziąsłowych z nad zębów mądrości, wycinania małych zmian na błonie śluzowej języka itp.Fizjodyspenser urządzenie stosowane w trakcie zabiegów wszczepiania implantów i innych zabiegów chirurgicznych.


Auto- Tac System Mechaniczny aplikator umożliwiający w prosty i szybki sposób stabilizować membranę podczas stosowania procedur GBR / GTR za pomocą pinów tytanowych.


Skaler ultradźwiękowy urządzenie pomocne w wielu czynnościach zarówno z zakresu periodontologi jak i endodoncji.Piaskarka KAVO prophyflex3 patrz "piaskowanie zębów"


Kamera wewnątrzustna pozwala na dokładne przedstawienie problemu pacjenta lub efektów leczenia.


Mieszalnik do materiałów stomatologicznych w kapsułkach tylko taki sposób przygotowywania zapewnia prawidłową wytrzymałość materiałów.


Łuk twarzowy Artel. Jeśli wykonujemy uzupełnienie protetyczne w laboratorium i dopiero instalujemy je w jamie ustnej pacjenta konieczne jest żeby proteza (np. most) wykonana była z wykorzystaniem artykulatora

, czyli urządzenia naśladującego ruchy żuchwy pacjenta. Żeby przenieść relację szczękowo czaszkową i szczękowo stawową pacjenta do artykulatora niezbędny jest łuk twarzowy.


Więcej opisów urządzeń wkrótce.
PRZYDATNE WSKAZÓWKI DLA PACJENTÓW
WSKAZANIA PO USUNIĘCIU ZĘBA

-TAMPONIK WYPLUĆ PO 20 MIN.
-2 GODZINY NIE JEŚĆ I NIE PIĆ
W DNIU ZABIEGU
-NIE PALIĆ TYTONIU
-NIE NAGRZEWAĆ
-NIE SPAĆ NA TYM BOKU
-NIE PŁUKAĆ INTENSYWNIE JAMY USTNEJ
-UNIKAĆ WYSIŁKU FIZYCZNEGO
-UNIKAĆ GORĄCYCH POTRAW
-ZALECA SIĘ DELIKATNE SCHŁADZANIE PRZEZ STOSOWANIE CHŁODNEGO KOMPRESU PRZYKŁADANEGO DO SKÓRY POLICZKA
-W RAZIE POTRZEBY MOŻNA ZAŻYĆ TABLETKĘ OD BÓLU GŁOWY
-DOKŁADNIE MYĆ ZĘBY !

JEŚLI SZWY NIE ZNIKNĄ PO OKOŁO 10 DNIACH NALEŻY ZGŁOSIĆ SIĘ DO GABINETU
JEŚLI POJAWIĄ SIĘ DOLEGLIWOŚCI NASILAJĄCE SIĘ LUB NIEUSTĘPUJĄCE NALEŻY ZGŁOSIĆ SIĘ DO GABINETU
Tel. 843 57 70


WSKAZÓWKI ODNOŚNIE UŻYTKOWANIA I PIELĘGNACJU PROTEZ RUCHOMYCH

ZAPRASZAMY Piotr i Anna Teluk


Serdecznie Zapraszamy

codziennie 9;00 - 18:00
z wyjątkiem sobót i niedziel
Wieluń, os. Kard. Wyszyńskiego 21 A lokal 3
tel. 43 843 57 70


"WERONA"
"DOSTAWA BUTLI"
Pogoda

.

Temperatura: od do

Kierunek wiatru: .
Szybkość wiatru:
Czynnik chłodzący:

Wschód słońca:
Zachód słońca: